Czy każda lokata jest dla Ciebie dostępna?

Czy każda lokata jest dla Ciebie dostępna?

Z oszczędzaniem wiąże się przeważnie wizyta w banku. Może to być zarówno nasz bank, w którym mamy konto, z którego codziennie korzystamy, jak też i jakikolwiek inny bank. To nie ma większego znaczenia. Założenie lokaty to decyzja ważna, którą należy dobrze przemyśleć. Nie każda oferta jest bowiem tak samo dobra, nie każde warunki jesteśmy w stanie spełnić. Czy jednak wszystkie z nich są dla nas? Czy też może niektóre szczególne przypadki lokat bankowych przeznaczone są dla innych osób?

Lokata dla przedsiębiorców?

Nieco innych lokat szukają przeważnie przedsiębiorcy. Lokaty długoterminowe są dla nich zbyt obciążające, gdyż nigdy nie mogą być pewni, czy nie będzie potrzebny na przykład remont zakładu, na co konieczne będą dodatkowe pieniądze. Zamrożenie dużej ilości pieniędzy jest więc dla przedsiębiorcy problematyczną sprawą. Banki jednak pomyślały i o takich osobach. Specjalnie dla nich stworzono tak zwane lokaty overnight. Na czym polega lokata tego typu? Większość przedsiębiorstw pracuje za dnia. Jeśli i my prowadzimy tego typu przedsiębiorstwo i chcielibyśmy założyć lokatę, ale nie chcemy na długi czas zamrażać środków - wystarczy się przyjrzeć lokacie overnight właśnie. W jej przypadku - ustalamy dany limit pieniędzy, poniżej którego nie możemy zejść na firmowym koncie. Bank, w którym założymy taką lokatę, codziennie powiedzmy o 21 będzie sprawdzał stan konta naszej firmy. Wszystko, co znajdzie się powyżej owego limitu - zostanie przekazane bankowi do inwestycji. Następnego dnia pieniądze około 9 rano powrócą na nasze konto, a my dzięki temu zarobimy nieco pieniędzy. To naprawdę świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Dzięki niemu nie muszą oni zamrażać pieniędzy na długi czas, a te i tak zarabiają na siebie - w nocy, wtedy, gdy my sami już śpimy. Wygodne?

Lokata rentierska.

Kompletnie innym przykładem lokaty bankowej jest lokata rentierska. To specjalny przypadek, przeznaczony tylko dla osób o naprawdę wysokim majątku. Dzięki niemu i dzięki lokacie rentierskiej - mogą dostawać co miesiąc pewną sumę pieniędzy, nie pomniejszając tym samym zasobów już zgromadzonych pieniędzy. Posiadając na przykład milion złotych, który wpłacimy na lokatę rentierską - możemy uzyskiwać nawet około 2 tysięcy złotych co miesiąc. Nasza główna kwota - milion złotych - pozostanie nietknięta. A co byłoby, gdybyśmy owy milion trzymali w domu? Oczywiście nic - nie zarabialibyśmy na nim. Wydaje się więc, że nieodkładanie pieniędzy na konto oszczędnościowe czy lokatę bankową, to bardzo nierozsądny wybór. Wkładając pieniądze na jakąkolwiek lokatę - zawsze możemy być niemal pewni, że na nich zarobimy. Czas tylko czytać opis i wybrać samą lokatę!

User login