Kredyt pomostowy a hipoteka – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Czy obecnie nie możesz uzyskać potrzebnej pomocy finansowej? Czy musisz spłacić dług lub pokryć nieoczekiwany duży wydatek? Czy zostałeś odrzucony przez swój bank i inne duże instytucje finansowe z powodu słabego kredytu lub z innych powodów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań, prywatny pożyczkodawca hipoteczny może być w stanie pomóc Ci rozwiązać Twoje problemy finansowe.

Wspaniałą rzeczą we współpracy z prywatnym pożyczkodawcą hipotecznym jest to, że mogą oni zaoferować niestandardowe rozwiązanie finansowania krótkoterminowego lub pożyczkę pomostową. Produkty te nie tylko pomogą Ci uporać się z nadchodzącymi problemami, ale mogą również mieć silny pozytywny wpływ na Twoją sytuację finansową.

Co to jest pożyczka pomostowa?

Chociaż być może nigdy wcześniej nie słyszałeś o pożyczce pomostowej, w rzeczywistości jest ona powszechnym i bardzo przydatnym narzędziem finansowym dla wielu Polaków z ograniczonym dostępem do kredytów. Jest to krótkoterminowe rozwiązanie finansowe zapewniane przez prywatnych pożyczkodawców dla tych, którzy chcą wykorzystać potencjał pożyczkowy swoich domów w celu pokrycia wydatków. Dla klientów, którzy nie mogą uzyskać podobnego finansowania od banków, ten rodzaj produktu ma dodatkową zaletę w postaci poprawy ogólnej zdolności kredytowej. Najczęściej kredyt pomostowy jest preferowanym wyborem osób, które zostały odrzucone przez ich banki.

Jak to działa?

Kredyt pomostowy jest finansowany przez prywatnego pożyczkodawcę i jest podobny do typowego kredytu hipotecznego. Różnica polega na tym, że pożyczka pomostowa to tymczasowe narzędzie finansowe, które ma służyć jako krótkoterminowe rozwiązanie, aby:

  • poprawić jakość kredytu
  • pomóc w uzyskaniu w przyszłości dostępu do kredytów o niższym oprocentowaniu.

Sytuacja finansowa każdego z nas jest wyjątkowa, ale jeśli rozważasz zaciągnięcie pożyczki pomostowej, aby poprawić swoje finanse, możesz oczekiwać, że Twoje doświadczenia będą podobne do tych opisanych poniżej.

Krok 1: Odrzucenie z banku

Pożyczki pomostowe są świetne dla tych, którzy zostali odrzuceni przez bank z powodu złego kredytu lub z innych powodów finansowych.

Krok 2: Współpraca z prywatnym pożyczkodawcą

Ponieważ zostałeś odrzucony przez bank, musisz teraz zmienić bieg i współpracować z prywatnym pożyczkodawcą. Prywatni pożyczkodawcy mają mniejszą awersję do ryzyka niż banki, a tym samym są bardziej skłonni do współpracy z osobami o ograniczonej zdolności kredytowej. Oznacza to, że mogą zaoferować Ci krótkoterminową pożyczkę hipoteczną, którą możesz wykorzystać na pokrycie pilnych potrzeb finansowych. Te pożyczki hipoteczne zwykle trwają od 6 miesięcy do roku lub dwóch, w którym to czasie będziesz dokonywać wszystkich płatności na czas, aby odbudować swój kredyt. Pozwoli ci to zbudować zdolność kredytową, aby później uzyskać finansowanie od banku i obniżyć koszt pożyczki.

Krok 3: Uzyskaj kredyt hipoteczny

Teraz, gdy pracowałeś nad poprawą swojego kredytu za pomocą pożyczki hipotecznej od prywatnego pożyczkodawcy, możesz refinansować ten kredyt hipoteczny u pożyczkodawcy. Zwykle w ten sposób będziesz kwalifikować się do znacznie niższej stopy procentowej, dzięki czemu zaoszczędzisz na kosztach finansowania. Cel tutaj jest ten sam - co miesiąc spłacaj terminowo kredyt hipoteczny, ulepsz swój kredyt i uzyskaj dostęp do kredytu hipotecznego w tradycyjnym banku.

Krok 4: Kredyt hipoteczny z banku

Ostatnim etapem kredytu pomostowego jest refinansowanie posiadanego kredytu hipotecznego nie u pożyczkodawcy prywatnego, ale w banku. W tym momencie powinieneś poprawić swój kredyt na tyle, aby kwalifikować się do tego przy jeszcze niższej stopie procentowej.

User login