Jak uzyskać kredyt samochodowy na używany wóz?

Zdecydowałeś się na kredyt na samochód? Jakie wymagania musisz spełnić? Czy to rozwiązanie odpowiednie dla każdego?

Samochód to zakup o którym myśli wiele osób. Jednak nie każdego stać na to, by samemu go sfinansować, dlatego wiele osób sięga w takim przypadku po kredyt samochodowy. Co ciekawe jednak samochód, który za jego pośrednictwem kupujemy, wcale nie musi być nowy, może być to też samochód używany. Dla wielu osób to bardziej korzystna oferta. W jaki sposób przebiega wzięcie kredytu samochodowego na samochód używany? Inną możliwością sfinansowania jest wzięcie kredytu gotówkowego lub wykorzystanie limitu debetowego. Możemy to oczywiście zrobić, ale po co? Lepiej sięgnąć po kredyt samochodowy.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania oferty kredytowej? Starannie sprawdźmy oferty kilku banków i porównajmy je. Do tego celu możemy wykorzystać np. porównywarki finansowe i kalkulatory kredytowe. Porównajmy również RRSO, jak również prowizję i ewentualne dodatkowe koszty. O to wszystko warto zapytać. Wybierając kredyt sprawdźmy także dostępne w bankach możliwości. Z drugiej strony wiedzmy, że jest to zobowiązanie, które będziemy spłacać przez wiele lat. Bank udzielający kredytu stosuje różnego rodzaju zabezpieczenia, wśród nich znajduje się przewłaszczenie pojazdu, w przypadku takiego rodzaju zabezpieczenia to bank staje się właścicielem pojazdu. Kolejną formą zabezpieczenia jest zastaw rejestrowy. Samochód, którego dotyczy zastaw jest wpisywany do rejestru zastawów prowadzonego przez sąd rejestrowy. Informacja taka znajduje się również w dowodzie rejestracyjnym samochodu. W razie problemów ze spłatą bank przejmuje samochód na własność. Ostatnim rozwiązaniem jest depozyt karty pojazdu. W takim przypadku karta pojazdu zostaje zdeponowana w banku. Jeśli więc samochód zostanie ukradziony albo zniszczony, pieniądze z takiej polisy trafią do banku i zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązania.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wcześniej wspomniane RRSO inaczej na rzeczywiste oprocentowanie naszego kredytu, które uwzględnia odsetki oraz koszty związane z kredytem. Im niższe, tym lepiej. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy bank doliczył do RRSO również koszty związane z ubezpieczeniem. Powinniśmy zwrócić uwagę również na prowizje, która powinna być niska. Czasami prowizja wynosi 0% jeśli trafimy na promocję. Niestety obecnie nie istnieje maksymalna kwota prowizji, dlatego może się ona różnić w różnych bankach, stąd zwracajmy na nią baczną uwagę. Jeśli zauważymy, że bank umożliwia wzięcie kredytu dzięki promocji, to bacznie przyjrzyjmy się wszelkim dodatkowym kosztom. Czasami banki w zamian za to wymagają wzięcie ubezpieczenia na życie albo ubezpieczenia na wypadek utraty pracy. Bank rekompensuje sobie w ten sposób zyski utracone poprzez obniżkę w promocji. Czasami bank wymaga również założenia konta osobistego. Różne są, jak widać wymagania w tym zakresie, dlatego zawsze musimy zwracać na nie uwagę, zanim zaciągniemy kredyt. Warto dowiedzieć się też na pewno czy istnieje możliwość dokonania wcześniejszej spłaty oraz wzięcia wakacji kredytowych. Czyli zawieszenia części spłaty raty kapitałowej albo odsetkowej kredytu. Aktualnie może nie mamy zamiaru spóźniać się ze spłatą, ale lepiej dowiedzieć się, czy istnieje taka możliwość, zamiast później rozczarować się, gdy nam nie starczy na ratę. Wszystkie wspomniane produkty mogą zwiększyć koszty kredytu, a tego nie chcemy.

User login