Wybieramy kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to jeden z cieszących się największą popularnością produktów bankowych. Dlaczego Polacy tak chętnie z niego korzystają i w jaki sposób znaleźć najtańszą ofertę? Dowiesz się tego na jakoszczedzac.com.pl/.

Dlaczego Polacy korzystają z kredytów gotówkowych?

Kredyt gotówkowy to szansa na szybki zastrzyk gotówki w krótkim czasie. Dla wielu osób to doskonałe rozwiązanie, gdy szykują się większe wydatki, na które nie zdążyliśmy odłożyć, albo gdy nasze koszty przekroczyły nasze wyliczenia. Dzieje się tak na przykład podczas remontu mieszkania czy zakupu samochodu. Czasami kredy gotówkowy może nam się przydać także w przypadku spontanicznych zakupów. Z racji tego, że banki upraszczają takie procedury coraz bardziej, często wystarczy jedna wizyta w placówce lub wizyta na stronie internetowej. Produkty te cieszą się coraz większą popularnością. Konsumentom podoba się również fakt, że mogą przeznaczyć środki na dowolny cel.

Jak wybrać dobrą ofertę?

Co należy wziąć pod uwagę, kiedy szukamy najkorzystniejszej oferty? Porównajmy takie czynniki jak RRSO: im niższe RRSO, tym lepsze. Równie istotny jest całkowity koszt kredytu, czyli to, ile będziemy musieli zapłacić bankowi oprócz pożyczonej kwoty, okres spłaty – im dłuższy, tym niższa rata, ale wyższy całkowity koszt kredytu. Jeśli zdecydujemy się na dłuższy czas kredytowania, to zapytajmy o to, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Niektóre banki obciążą nas prowizją za wcześniejszą spłatę. Jednocześnie pamiętajmy, że im wyższy kredyt, tym wyższe odsetki. Dlatego warto zastanowić się nad tym, ile faktycznie potrzebujemy. Do kwoty kredytu może zostać doliczone również obowiązkowe ubezpieczenie, ale uzależnione jest to od jego wysokości. Warto też sprawdzić jakie specjalne promocje w aspekcie kredytów przygotowały banki.

Jak znaleźć najtańszą ofertę?

Poszukiwania odpowiedniej pożyczki zacznijmy od przepatrzenia stron internetowych i rankingów, tam zobaczymy aktualne zestawienia. W internecie znajdziemy liczne porównywarki kredytowe, które w szybki sposób pozwolą na sprawdzenie aktualnych ofert. Jest to doskonały punkt wyjścia dla dalszych poszukiwań. Warto też oczywiście udać się do naszego banku, który bardzo często może zaoferować nam lepsze warunki i prawdopodobnie nie będziemy musieli dostarczać żadnych dokumentów. Można też spróbować negocjować warunki. A jeśli znajdziemy w sieci odpowiadający nam kredyt, to wiele banków oferuje zaciągnięcie pożyczki online. Znalezienie najtańszej opcji zapewne nieco zajmie, ale korzyści płynące z tego w perspektywie zdecydowanie nam się opłacą.

Dobrą praktyką jest też przejrzenie aktualnych ofert i kontakt z placówką w celu uzyskania dodatkowych informacji. Przed skontaktowaniem się z konsultantem, zarówno w przypadku kontaktu telefonicznego, jak i twarzą w twarz, warto przygotować sobie listę pytań, które należy zadać. Do takich z pewnością należy pytanie o całkowity koszt kredytu i ewentualne ubezpieczenie, niektóre banki go wymagają inne nie. Jeśli okaże się, że ubezpieczenie jest konieczne, zapytajmy o wysokość raty z ubezpieczeniem i bez. Warto dowiedzieć się także o możliwość wcześniejszej spłaty kredytu i czy bank pobiera za nią opłatę. Dowiedzmy się też jakie dokumenty są wymagana podczas ubiegania się o kredyt. W ten sposób, jeśli zdecydujemy się wziąć kredyt w danym banku zaoszczędzimy sporo czasu. Warto dowiedzieć się także, czy istnieje możliwość obniżenia oprocentowania kredytu, jeśli na przykład założymy konto osobiste. Jeśli tak rzeczywiście jest to sprawdźmy, czy konto to jest darmowe, czy też jego założenie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

User login