Dokumenty potrzebne do pożyczki samochodowej – o czym nie zapomnieć?

Jeśli chcesz kupić samochód, możesz się zastanawiać, czy spełniasz podstawowe wymagania dotyczące kredytu samochodowego. Jeśli jesteś gotowy do złożenia wniosku i nie chcesz tracić czasu na znalezienie pożyczkodawcy pożyczek samochodowych, wypełnianie dokumentów pożyczek samochodowych i przechodzenie przez proces wypożyczania samochodu, musisz wiedzieć czy kwalifikujesz się do zatwierdzenia kredytu samochodowego. Oto, co musisz spełniać!

Zaświadczenie o dochodach.

Aby zakwalifikować się do pożyczki na samochód, musisz udowodnić, że masz stałe źródło dochodu. Wyłaty lub wyciągi bankowe są zwykle wystarczającym dowodem, chociaż niektórzy pożyczkodawcy będą chcieli zadzwonić do twojego pracodawcy w celu weryfikacji. Wszelkie aktywa, które możesz zacytować, mogą być wykorzystane jako dodatkowe zabezpieczenie w celu zabezpieczenia pożyczki. Zwykle pojazd jest jego własnym zabezpieczeniem, ale to nigdy nie boli, aby mieć kopię zapasową. W takim przypadku pomocne będą karty kredytowe, weryfikacja dodatkowych pożyczek na Twoje nazwisko oraz szczegóły dotyczące istniejącej hipoteki. Będziesz musiał podać szczegóły dotyczące pojazdu, który zamierzasz kupić. Dodatkowe potrzebne elementy to aktualna faktura sprzedawcy pojazdu, dowód posiadania prawa do rejestracji, dowód ubezpieczenia (polisa ubezpieczeniowa samochodu) oraz dowód emisji, jeśli pożyczka jest przeznaczona na pojazdy "przyjazne dla środowiska".

Dowód ubezpieczenia.

Musisz mieć dowód ubezpieczenia dla nowego zakupu pojazdu, zanim będziesz mógł zaciągnąć na niego pożyczkę. Możesz zadzwonić z salonu dealerskiego, aby wykupić ubezpieczenie, gdy będziesz gotowy do zakupu samochodu, ale lepszym rozwiązaniem może być wcześniejsze przygotowanie ubezpieczenia. Jeśli masz ubezpieczyciela gotowego przed zakupem samochodu, będziesz miał dużo czasu na poszukiwanie najlepszych ofert.

Dowód tożsamości.

Jeśli nie składasz podania w banku w którym wcześniej prowadziłeś interesy i wiesz, kim jesteś, musisz udowodnić swoją tożsamość. Instytucje pożyczkowe stworzyły subiektywny system punktowy, a dowód tożsamości wymaga 100 punktów identyfikacji osobistej. Oznacza to, że będziesz potrzebować formularza tożsamości ze zdjęciem z podpisem. Dodatkowo będziesz potrzebować (oryginałów) aktualnego rachunku za usługi komunalne w swoim imieniu i zarejestrowałeś się na adres podany w dokumencie tożsamości ze zdjęciem oraz bieżące wyciągi bankowe z ostatnich dwóch miesięcy, również na twoje nazwisko i zarejestrowane pod tym samym adresem.

Inne formy dokumentu tożsamości, które będą akceptowane, to certyfikaty giełdowe, tytuły do innych pojazdów lub do domu, wydane przez rząd karty, takie jak karta medyczna i paszport.

Dowód zamieszkania.

Aby zakwalifikować się do otrzymania pożyczki, zwykle musisz mieć możliwość okazania dowodu zamieszkania. Potencjalni pożyczkodawcy muszą wiedzieć, gdzie możesz się znaleźć, jeśli przestaniesz płacić rachunki. Rachunki za media dobrze sprawdzają się przy sprawdzaniu obecnego adresu zamieszkania.

Dodatkowa dokumentacja
Jeśli inwestujesz w pojazd w procesie ubiegania się o nową pożyczkę samochodową, posiadanie odpowiednich dokumentów dla samochodu, którym handlujesz, jest kluczowe. Powinieneś mieć tytuł i dokumenty rejestracyjne pojazdu oraz wszelkie inne ważne dokumenty, które potwierdzą Twoją własność i pomogą pożyczkodawcy określić wartość pojazdu, ponieważ wpłynie to na wysokość otrzymywanego finansowania. Wnosząc te dokumenty, gdy ubiegasz się o pożyczkę, możesz zapewnić sobie dostępność szybkich pożyczek samochodowych.

User login