BIK przy kredycie gotówkowym

Osoby mające do czynienia z bankami a co za tym idzie korzystające z ich produktów, wiedzą doskonale co oznacza skrót BIK. Dla tych, którzy z tym pojęciem stykają się dopiero pierwszy raz w życiu śpieszymy wytłumaczyć. Skrót BIK odnosi się do Biura Informacji Kredytowej. Jest to miejsca do, którego spływają informacje o wszystkich osobach zadłużonych. W BIK-u można się dowiedzieć czy dana osoba spłacała swoje zobowiązania na czas, czy nigdzie nie zalega z płatnościami jaka jest jej dotychczasowa historia kredytowa. Bardzo dobry kredyt gotówkowy www.17bankow.com jest dostępny na tej stronie, wejdź i przekonaj się gdzie dostaniesz najlepszy procent.

To właśnie na podstawie danych uzyskanych z BIK-u bank ocenia wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy. Nie trzeba więc chyba tłumaczyć, że o dobrą historię kredytową trzeba dbać. Dzięki niej bank jest w stanie zaproponować nam zdecydowanie lepsze warunki kredytowania. Działa to też w drugą stronę. Jeśli do tej pory zalegaliśmy z płatnościami, pomimo wysokich zarobków przez niekorzystną historię w BIK możemy nie otrzymać kredytu. Nawet jeśli mowa o kredycie gotówkowym.

Ponad 65 % Polaków zdaje sobie sprawą z funkcjonowania BIK-u. Zaciągając nowe zobowiązania ta grupa osób świadomie myśli o budowaniu pozytywnej historii kredytowej. Dzięki temu w przyszłości, przy zaciąganiu zobowiązań na poważne sumy pieniędzy będą oni mogli liczyć na preferencyjne warunki kredytowania. Na przykład niższą prowizję czy oprocentowanie. Okazuje się również, że niemal połowa Polaków stara się regularnie spłacać swoje zobowiązania. Oczywiście znajdzie się także margines tych kredytobiorców, którzy mają poważne problemy z regulowaniem kredytów.

Posiadanie zaległych zobowiązań może skutkować nie tylko ograniczeniem w dostępie do kredytów hipotecznych. Trudno będzie otrzymać nawet kredyt gotówkowy. Na podstawie tych potrzeb jak grzyby po deszczu powstały w naszym kraju instytucje pozabankowe. Reklamują one udzielanie pożyczek bez BIK-u, czasami tylko na dowód. Dla osób bardzo zadłużonych oraz takich, które ze ze względu na złą historię w BIK-u nie mają szans na normalny kredyt to jedyne wyjście. Wyjście obarczone jednak bardzo wysokim procentem. Pożyczki pozabankowe bez BIK udzielane są na zdecydowanie wyższy procent niż pożyczki udzielane przez tradycyjne banki.

Nasuwa się więc jeden wniosek. Jeśli w przyszłości nie chcemy mieć problemów ze uzyskaniem kredytów, jeśli chcemy mieć dostęp do zakupów ratalnych musimy swoje zobowiązania spłacać na czas. Pozytywna historia kredytowa może przełożyć się na zdecydowanie lepsze warunki kredytowe nowych zobowiązań. Zawsze też należy dwa razy przemyśleć decyzję o zaciągnięciu zobowiązania.

User login