Porównanie kredytów gotówkowych

Chcąc zaciągnąć zobowiązanie bankowe zwane inaczej kredytem gotówkowym (najczęściej) klient musi wiedzieć, czego chce od konkretnego banku. Trzeba przyznać, że gdyby sugerować się wyłącznie samymi reklamami, nie bylibyśmy w stanie wybrać tej najkorzystniejszej dla nas oferty. Każdy bank jest najtańszy, oferuje najlepsze ubezpieczenie itd. Niestety rzeczywistość jest zgoła inna i często może przyprawić o ból głowy nieświadomego klienta. Jak więc sobie w takim gąszczu informacji radzić? Najlepiej porównać dostępne oferty kredytowe.


Skoro mamy w Internecie strony porównujące oferty lokat, dlaczego by nie znaleźć takiej, która prezentuje szczegółową ofertę kredytową. Takie witryny można łatwo znaleźć. Informacje w nich umieszczone są na bieżąco aktualizowane, zgodnie z nowymi ofertami pojawiającymi się w danym banku. Co więcej, przydatną funkcją jest też kalkulator kredytowy, który pozwala bardzo szczegółowo obliczyć ratę kredytu, którą musimy co miesiąc wpłacać do danego banku. Kalkulator taki pozwoli na szybki wybór odpowiedniej oferty gdyż użytkownik nie będzie musiał wcale sprawdzać, gdzie rata będzie najniższa.


Ktoś powie, że wszystkie oferty kredytowe są podobne. W istocie, większość z nich rzeczywiście przedstawia podobny schemat kosztów, które kredytobiorca musi ponieść. Stąd też wielu ludzi nie porównuje różnych ofert kredytowych a jedynie idzie tam, gdzie jest najszybciej, najłatwiej itd. W rzeczywistości, płacąc powiedzmy tą ratę rzędu 400 złotych, możemy liczyć się z tym że różnice pomiędzy jedną o drugą ofertą mogą opiewać miesięcznie na nawet i kilkadziesiąt złotych. Jest to różnica dosyć spora, mnożąc te wydawałoby się niewielkie pieniądze przez liczbę miesięcy przez którą trzeba wspomnianą nadwyżkę płacić.


Podsumowując, nie wybierajmy się po kredyt, jeśli nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak wysokie będą jego koszty. To, że przedstawiciel banku będzie nam przedstawiał ofertę kredytową jako bardzo korzystną, nie oznacza że musi ona taka być. Dopiero w umowie kredytowej (napisanej niewielkim drukiem i wielostronnej) przeczytamy dokładnie co nas może spotkać jeśli wybierzemy taką a nie inną ofertę. Niestety, umowy kredytowe czyta się bardzo trudno ze względu na użyty w nich język. Warto więc sobie już nieco wcześniej wyrobić odpowiedni światopogląd na temat wspomnianych ofert kredytowych, aby wybrać się tam gdzie taka oferta będzie jak najkorzystniejsza czyli inaczej najtańsza. Tym bardziej, jeśli ma nas związać długoterminowa umowa kredytowa opiewająca na naprawdę dużą sumę pieniędzy.


User login